Спецпроект

Патологоанатом з Німеччини відкрив у Нью-Йорку музей "Світ тіла". ФОТО

Перша в світі постійна виставка Body Worlds, або "Світ тіла", експонатами якої стали людські тіла, почала роботу в Нью-Йорку. Експонати - людські тіла, збережені за допомогою методу пластинації.

Про це пише aif.ru.

Виставку відкрив знаменитий німецький патологоанатом Гюнтер фон Хагенс. Виставлені у музеї тіла зберігаються методом пластинації, який винайшов сам учений.

Інсталяція пластичної групи "Вершник", моделлю якої став журналіст, який ще за життя попросив патологоанатома увічнити його тіло, відкрила виставку на нью-йоркській площі.

"Вершник"

"Навіть мертвому тілу людини притаманна своя естетика. Я дарую цим тілам вічність. Безсмертя в моєму уявленні - це застиглий одухотворений момент. У першу чергу я вчений, але свою науку я звів на рівень мистецтва ", - заявив Хагенс.

За словами вченого, всі експонати його пересувного музею заповідали йому добровільні донори. Патологоанатом імпортував тіла померлих, в тому числі і з Росії, проте після того, як його музей став відомий, нестачі в "матеріалі" у Хагенса немає. Найчастіше свої тіла вченому заповідають жінки у віці до 35 років. Чоловіків набагато рідше хвилює питання про те, що буде з їх тілами після смерті, зазначив патологоанатом.

Хагенс впевнений, що його виставка несе просвітницьку місію. Сам він заявив, що заповідає власне тіло музею. Він би хотів бачити себе протягувати руку в привітанні відвідувачам. Виставки Body Worlds відвідали більше 35 мільйонів осіб.

Теми

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.