Спецпроект

Патологоанатом з Німеччини відкрив у Нью-Йорку музей "Світ тіла". ФОТО

Перша в світі постійна виставка Body Worlds, або "Світ тіла", експонатами якої стали людські тіла, почала роботу в Нью-Йорку. Експонати - людські тіла, збережені за допомогою методу пластинації.

Про це пише aif.ru.

Виставку відкрив знаменитий німецький патологоанатом Гюнтер фон Хагенс. Виставлені у музеї тіла зберігаються методом пластинації, який винайшов сам учений.

Інсталяція пластичної групи "Вершник", моделлю якої став журналіст, який ще за життя попросив патологоанатома увічнити його тіло, відкрила виставку на нью-йоркській площі.

"Вершник"

"Навіть мертвому тілу людини притаманна своя естетика. Я дарую цим тілам вічність. Безсмертя в моєму уявленні - це застиглий одухотворений момент. У першу чергу я вчений, але свою науку я звів на рівень мистецтва ", - заявив Хагенс.

За словами вченого, всі експонати його пересувного музею заповідали йому добровільні донори. Патологоанатом імпортував тіла померлих, в тому числі і з Росії, проте після того, як його музей став відомий, нестачі в "матеріалі" у Хагенса немає. Найчастіше свої тіла вченому заповідають жінки у віці до 35 років. Чоловіків набагато рідше хвилює питання про те, що буде з їх тілами після смерті, зазначив патологоанатом.

Хагенс впевнений, що його виставка несе просвітницьку місію. Сам він заявив, що заповідає власне тіло музею. Він би хотів бачити себе протягувати руку в привітанні відвідувачам. Виставки Body Worlds відвідали більше 35 мільйонів осіб.

Теми

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.