Спецпроект

В Китаї будують музей на штучно створеному острові

Поблизу острова Піньтань в Китаї будують найбільший приватний музей на штучно створеному острові.

Про це пише gazeta.ua.

Авторами архітектурного рішення музею, яке деякі вже встигли порівняти з "естетикою жител лиходіїв бондіани", виступили представники бюро MAD Architects. Це їхній третій музейний проект. Вражаючих масштабів приватна колекція буде розміщена на на штучно створеному острові біля острова Піньтань.

Музей стане найбільшим з числа тих, що представляють приватні колекції, на континенті. Вартість його зведення - близько $ 130 млн.

У його колекції будуть представлені численні безцінні експонати - кількість одних тільки робіт класичного китайського мистецтва складе більше тисячі. У кінцевому підсумку він стане не просто галерейним простором, але багатофункціональним культурним комплексом.

Його зведення закономірно укладається в кампанію китайської влади по "відродженню" острова Піньтань.

Теми

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.