Спецпроект

В Одесі з'явиться безкоштовний онлайн-путівник на базі Foursquare

Одеса стане першим містом в Україні з безкоштовним онлайн-путівником. З 1 липня одна з телекомунікаційних компаній надає всім користувачам можливість безкоштовного доступу до однієї з найпопулярніших геолокаційні соціальних мереж - Foursquare - на території історичної частини м. Одеси.

Про це пише itexpert.org.ua.

Вільно скористатися новинкою можна на території покриття мережі TENET WI-FI Zone. На сьогоднішній день вона охоплює весь історичний центр міста. Для вільного доступу до проекту досить на території мережі запустити веб-браузер на смартфоні, планшеті або ноутбуці (тобто будь-якому пристрої, який підтримує технологію Wi-Fi). Потім відкрити Foursquare і залишити підказку для туристів. Наприклад, про пам'ятки архітектури, скульптурах, двориках. Також пропонується відзначити на карті міста найбільш цікаві об'єкти, причому зробити це можна на всіх мовах світу.

"Ми сподіваємося, що ініціатива допоможе гостям міста по-новому поглянути на Одесу. Ми запрошуємо одеситів приєднатися до кампанії і залишити відгуки про найяскравіші та незабутніх місцях рідного міста", - говорить генеральний директор телекомунікаційної компанії Олег Єлісєєв.

Foursquare - одна з найбільш популярних геолокаційні соціальних мереж в світі. З її допомогою користувачі залишають відгуки про ті чи інші місцях, складають і рекомендують списки місць і доповнюють описане фотографіями. Тому вибір ліг саме на неї.

Теми

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.