Спецпроект

В Одесі з'явиться безкоштовний онлайн-путівник на базі Foursquare

Одеса стане першим містом в Україні з безкоштовним онлайн-путівником. З 1 липня одна з телекомунікаційних компаній надає всім користувачам можливість безкоштовного доступу до однієї з найпопулярніших геолокаційні соціальних мереж - Foursquare - на території історичної частини м. Одеси.

Про це пише itexpert.org.ua.

Вільно скористатися новинкою можна на території покриття мережі TENET WI-FI Zone. На сьогоднішній день вона охоплює весь історичний центр міста. Для вільного доступу до проекту досить на території мережі запустити веб-браузер на смартфоні, планшеті або ноутбуці (тобто будь-якому пристрої, який підтримує технологію Wi-Fi). Потім відкрити Foursquare і залишити підказку для туристів. Наприклад, про пам'ятки архітектури, скульптурах, двориках. Також пропонується відзначити на карті міста найбільш цікаві об'єкти, причому зробити це можна на всіх мовах світу.

"Ми сподіваємося, що ініціатива допоможе гостям міста по-новому поглянути на Одесу. Ми запрошуємо одеситів приєднатися до кампанії і залишити відгуки про найяскравіші та незабутніх місцях рідного міста", - говорить генеральний директор телекомунікаційної компанії Олег Єлісєєв.

Foursquare - одна з найбільш популярних геолокаційні соціальних мереж в світі. З її допомогою користувачі залишають відгуки про ті чи інші місцях, складають і рекомендують списки місць і доповнюють описане фотографіями. Тому вибір ліг саме на неї.

Теми

Створення дивізії «Галичина», як політичний проект та цивілізаційний вибір

Однією з найбільш контроверсійних сторінок українського національно-визвольного руху є історія дивізії військ СС «Галичина». Практично кожне згадування дивізії в науковій літературі чи публіцистиці, супроводжується розповсюдженням міфів та пропагандистських штампів.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.