Спецпроект

В Одесі з'явиться безкоштовний онлайн-путівник на базі Foursquare

Одеса стане першим містом в Україні з безкоштовним онлайн-путівником. З 1 липня одна з телекомунікаційних компаній надає всім користувачам можливість безкоштовного доступу до однієї з найпопулярніших геолокаційні соціальних мереж - Foursquare - на території історичної частини м. Одеси.

Про це пише itexpert.org.ua.

Вільно скористатися новинкою можна на території покриття мережі TENET WI-FI Zone. На сьогоднішній день вона охоплює весь історичний центр міста. Для вільного доступу до проекту досить на території мережі запустити веб-браузер на смартфоні, планшеті або ноутбуці (тобто будь-якому пристрої, який підтримує технологію Wi-Fi). Потім відкрити Foursquare і залишити підказку для туристів. Наприклад, про пам'ятки архітектури, скульптурах, двориках. Також пропонується відзначити на карті міста найбільш цікаві об'єкти, причому зробити це можна на всіх мовах світу.

"Ми сподіваємося, що ініціатива допоможе гостям міста по-новому поглянути на Одесу. Ми запрошуємо одеситів приєднатися до кампанії і залишити відгуки про найяскравіші та незабутніх місцях рідного міста", - говорить генеральний директор телекомунікаційної компанії Олег Єлісєєв.

Foursquare - одна з найбільш популярних геолокаційні соціальних мереж в світі. З її допомогою користувачі залишають відгуки про ті чи інші місцях, складають і рекомендують списки місць і доповнюють описане фотографіями. Тому вибір ліг саме на неї.

Теми

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.