Спецпроект

Біля Олексіївської фортеці з'явиться "бойовий" музей

Поруч з Олексіївської фортецею, що на Харківщині, планують побудувати музей.

За інформацією прес-служби обладміністрації, про це розповів голова Первомайської райдержадміністрації Віктор Намчук.

Він підкреслив, що найближчим часом планується вирішити всі юридичні питання, необхідні для того, щоб передати фортецю на баланс Первомайського району.

"Всі документи в Києві. Я думаю, найближчим часом ми отримаємо паспорт повністю на музей. І коли будуть оформлені всі документи, ми почнемо будівництво. Сам музей ми хочемо побудувати перед в'їздом до фортеці. Це буде музей історичний та бойових дій ", - сказав Намчук.

Олексіївська фортеця Української оборонної лінії споруджена в 1731 р., під час другого етапу будівництва лінії укріплень на тодішніх південних кордонах Російської імперії.

Перша назва - Берецька, в 1738 р. перейменована у фортецю Св. Олексія. Земляна, майже квадратна в плані, з чотирма бастіонами. Висота валів - більше 5 м. Площа фортечного двору складає більше 1,5 га. Пам'ятник добре зберігся, дає чітке уявлення про форму та розміри земляного укріплення першої третини XVIII ст.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.