Спецпроект

У Севастополі запрацював перший в Україні музей холодних солодощів

У Севастополі з'явився унікальний туристичний і гастрономічний об'єкт - Музей морозива. Він розташовується на території дитячого містечка "Лукомор'я".

Про це пише delfi.ua.

Запланували відкриття музею ще в січні. Це перший подібний музей на території України і другий у світі. Перший музей морозива з'явився в 2012 році в італійському місті Анцола-дель-Емілія.

Особливість севастопольського музею в тому, що тут можна не тільки поласувати різними видами морозива з усього світу (більше 40 сортів), а й познайомитися з історією виробництва, а також безпосередньо поспостерігати за процесом його приготування.

В експозиції закладу представлено безліч технологічних експонатів, за допомогою яких виготовляли і зберігали морозиво. Зокрема, тут можна побачити унікальні макети перших машин для виробництва морозива, перші холодильники для холодних солодощів, різні креманки і прилади для подачі морозива.

Родзинкою експозиції є старовинний велосипед початку XX століття, на якому раніше возили морозиво в Європі.

У літній період музей працюватиме щодня, з 10:00 до 21:00. Вартість дорослого квитка складає 30 грн, дитячого - 25 грн.

Теми

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.