Спецпроект

У Севастополі запрацював перший в Україні музей холодних солодощів

У Севастополі з'явився унікальний туристичний і гастрономічний об'єкт - Музей морозива. Він розташовується на території дитячого містечка "Лукомор'я".

Про це пише delfi.ua.

Запланували відкриття музею ще в січні. Це перший подібний музей на території України і другий у світі. Перший музей морозива з'явився в 2012 році в італійському місті Анцола-дель-Емілія.

Особливість севастопольського музею в тому, що тут можна не тільки поласувати різними видами морозива з усього світу (більше 40 сортів), а й познайомитися з історією виробництва, а також безпосередньо поспостерігати за процесом його приготування.

В експозиції закладу представлено безліч технологічних експонатів, за допомогою яких виготовляли і зберігали морозиво. Зокрема, тут можна побачити унікальні макети перших машин для виробництва морозива, перші холодильники для холодних солодощів, різні креманки і прилади для подачі морозива.

Родзинкою експозиції є старовинний велосипед початку XX століття, на якому раніше возили морозиво в Європі.

У літній період музей працюватиме щодня, з 10:00 до 21:00. Вартість дорослого квитка складає 30 грн, дитячого - 25 грн.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.