Спецпроект

Перфоманс QR-кодів відбудеться в Феодосійському музеї старожитностей

5 червня 2013, о 10.00, в Лапідарному дворику Феодосійського музею старовини (Пр.Айвазовского, 11, м.Феодосія) пройде презентація конкурсу дитячого малюнка, присвяченого 202-річчю Феодосійського музею старовини, під назвою "Музей старожитностей. З минулого в майбутнє".

Про це пише  prostir.museum.

Організаторами конкурсу виступили Управління культури міської ради Феодосії, Феодосійська дитяча художня школа ім.І.К.Айвазовского і Феодосійський музей старожитностей. У новому конкурсі можуть взяти участь учні художніх шкіл Феодосії у віці від 7 до 17 років.

Цілями і завданнями конкурсу є розвиток інтересу у дітей до історії та природи свого міста, рідного краю, залучення до культурних, духовно-моральним цінностей свого народу, розвиток творчих здібностей дітей, популяризація Феодосійського музею старожитностей, найстарішого міського музею України, та ін. Конкурс буде проводитися у червні 2013 року.

Конкурсні роботи приймаються до 25 червня 2013 року. Всі роботи, представлені на конкурс повинні бути натурними замальовками або композиціями, виконаними на їх основі. Техніка та матеріали виконання вільні. Підсумкова міська виставка пройде в жовтні 2013 року в Феодосійському музеї старожитностей. Віртуальна виставка робіт учасників конкурсу буде розміщена на офіційному сайті Феодосійського музею старожитностей (http://oldmuseum.org).

Робота, нагороджена Гран-Прі конкурсу, буде представляти Феодосійський музей старожитностей на сайті "QR-Feo: Живе минуле Феодосії". На початку презентації конкурсу дитячого малюнка відбудеться QR-перфоманс QR-кодів "Феодосійський музей старожитностей" і "Лапідарний дворик Феодосійського музею старовини". QR-перфоманс є складовою частиною соціального проекту "Живе минуле Феодосії", розробленого ініціативною групою феодосійців.

Теми

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.