АНОНС: лекція австрійського експерта про рух у музеях
Фонд Ріната Ахметова і Національний художній музей України запрошують на зустріч з експертом у галузі музейного проектування Дітером Богнером (Австрія).
Лекція під назвою "Музеї у русі?" присвячена рухові як важливій складовій сутності музею.
В очах громадськості музеї досі зберігають імідж статичних і незмінних. Таке враження створюється передусім через так звані "постійні" експозиції. "Рух", натомість, залишається на другому плані.
Таким чином, феномену руху у всій його складності, що визначає музей з точки зору простору і часу, приділяється недостатня увага. Але в дійсності музей являє собою складне поєднання психологічних, інтелектуальних, фізичних, логістичних та технічних рухів.
Всі ці матеріальні та нематеріальні явища більш чи менш тісно пов’язані між собою, і саме вони визначають або обмежують можливості, впливають на рішення, викликають позитивні або негативні емоції, формують поведінку та визначають процеси комунікації.
Час і місце заходу: 1 липня 2013 року, 12:00. Київ, Національний художній музей (вул. Грушевського, 6, метро "Майдан Незалежності").
Модератор: Олеся Островська-Люта.
Захід відбудеться в рамках паралельної лекційної програми до проекту "Динамічний музей".
Дітер Богнер - дослідник сучасного мистецтва та архітектури, експерт у галузі музейного проектування, маркетингу і музейного PR, куратор виставок.
Доцент Інституту мистецтвознавства Віденського університету, голова правління приватного фонду Фрідріха і Ліліан Кіслер (Відень, Австрія), член ради Нового музею сучасного мистецтва в Нью-Йорку (США).
Співавтор створення або реконструкції багатьох відомих музеїв - зокрема, Пауля Клеє в Берні (Швейцарія), музейного кварталу у Відні та музею в Зальцбурзі (Австрія), "Мистецького Арсеналу" в Києві.
Олеся Островська-Люта – куратор, арт-критик, керівник програм і проектів за напрямом "Культурне надбання" Фонду Ріната Ахметова "Розвиток України".
Попередню акредитацію можна здійснити за електронною адресою: education@namu.kiev.ua
Дивіться інші лекції в рамках проекту "Динамічний музей":
"З досвіду експозиційної роботи Лувру". Лекція Ґілема Шерфа
"Музеї у глобалізованому суспільстві". Лекція Ганса Мартіна Хінца
"Потреби та очікування публіки". Лекція Ксеркса Мазди
"Сучасні тенденції музейної справи". Лекція Давіда Лордкіпанідзе
"Куди прямують європейські музеї?". Лекція Міхаіла Ґнєдовского