Спецпроект

В Україну летить делегація британських реконструкторів літаків. ФОТО

Британський авіаклуб Air Squadron здійснить візит в Україну з показом літаків у чотирьох містах. У складі авіаделегації 27 літаків різних типів, серед яких 12 - історичні, побудовані у 1930-40-х роках. Декілька з них - часів Першої світової війни.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на в.о. начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генштабу ЗС України Геннадія Коваленка, який є одним із організаторів заходу.

"В Україні до делегації приєднається принц Майкл Кентський, який є двоюрідним братом королеви Єлизавети ІІ", - зазначив полковник.

Ескадрилія 30 червня прибуде до Львова, 1 липня - до Києва, 5 липня - до Бельбеку (Севастополь), 9 липня - до Вінниці.

 Фото: ukrinform.ua

У Києві місцем базування літаків "AirSquadron" обрано Державний музей авіації в Жулянах. Тут заплановано провести наземний показ літаків 2, 3 і 4 липня та польоти 4 липня (в ці дні музей працюватиме до 21-00).

 

Полковник Коваленко підкреслив, що в Києві 1 липня вперше з лютого 1945 року можна буде побачити винищувач Як-3 у польоті.

 

Однією з найцікавіших акцій під час перебування у Криму обіцяє стати наземне та повітряне відтворення Балаклавської битви під час Кримської війни 1853-55 років. Це дійство відбудеться 6 липня.

 

Також передбачено візит на флагман українських ВМС фрегат "Гетьман Сагайдачний".

Дивіться також інші матеріали за темами "Реконструкція" і "Авіація"

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.