Спецпроект

Музей Папи Римського Франциска відкриється у Буенос-Айресі

Музей, присвячений життю і діяльності архієпископа Буенос-Айреса кардинала Хорхе Марія Бергольо, який у березні нинішнього року був обраний Папою Римським і прийняв ім'я Франциск, відкриється в липні в кафедральному соборі столиці Аргентини.

Про це повідомило радіо Ватикану.

В експозиції будуть представлені предмети, якими користувався кардинал Бергольо протягом останніх 15 років пастирського служіння в Буенос-Айресі.

Одним з найцінніших експонатів стане кардинальський перстень, який Папа Франциск подарував кафедральному собору після того, як він був обраний понтифіком.

Організатори експозиції сподіваються, що музей Папи Франциска стане одним з найбільш відвідуваних місць у столиці Аргентини.

Музей став другий ініціативою влади Буенос-Айреса і місцевої католицької архієпархії, пов'язаної з понтифіком-аргентинцем. Раніше був створений туристичний маршрут по місцях кардинала Бергольо, який користується великою популярністю. Вона починається в будинку, де народився нинішній папа, і призводить до околиць, в якому він виконав своє служіння.

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.