Спецпроект

У центрі Харкова незабаром з'явиться музей сучасного мистецтва

Реставрація Харківського історичного музею і будівництво Музею сучасного мистецтва будуть завершені до Дня міста, 23 серпня.

Про це пише vecherniy.kharkov.ua.

Комбінація історичної будівлі з сучасною архітектурою досить часто застосовується в багатьох столицях світу. У Харкові це перший такий архітектурний досвід. Нова будівля прикрасить центр міста і стане ще однією його родзинкою.

"У практичному плані, в результаті реконструкції тут не тільки з'являться нові площі для музею сучасного мистецтва, а й покращиться стан історичного музею, з'являться додаткові виставкові площі", - зауважив заступник голови Харківської облдержадміністрації, Євген Савін.

Гроші на будівництво музею є. Одним з основних джерел його фінансування будуть кошти, отримані від продажу стадіону "Металіст".

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.