Спецпроект

Опра Вінфрі дала $12 млн на музей афроамериканської історії

Американська телеведуча Опра Уїнфрі пожертвувала 12 мільйонів доларів на будівництво Музею афроамериканської історії та культури у Вашингтоні.

Про це пише korrespondent.net.

Національний музей афроамериканської історії та культури відкриється в 2015 році і стане 19-м музеєм знаменитого Смітсонівського інституту. Колекція музею об'єднає понад 22 тисяч експонатів.

Для будівництва музею необхідно зібрати 500 мільйонів доларів, половину суми обіцяв виділити конгрес США.

За словами директора музею, Лонні Банча, вже зібрано близько 335 000 000 доларів, 140 з яких пожертвували приватні спонсори. Раніше Уїнфрі вже жертвувала Музею афроамериканської історії та культури мільйон доларів. Її внесок став найбільшим приватним пожертвуванням для нового музею.

Банч також розповів, що до колекції увійдуть деякі атрибути кар'єри Уїнфрі, наприклад, один з мікрофонів, який використовувався у відомому 25-річному шоу телеведучої.

Повідомляється, що на честь Уїнфрі, яка входить до консультативної ради музею, також буде відкрито 350-місний кіноконцертний зал під дахом музею.

Минулого року Опра Уїнфрі очолила список найбільш високооплачуваних жінок шоу-бізнесу за версією Forbes.

Теми

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.