"РЕГІОНАЛ" ХОЧЕ ВЕЛИЧЕЗНИЙ ХРАМ НАД ДНІПРОМ. Фото

На честь 1025-річчя хрещення Русі громадська організація "День Хрещення Русі" збирається звести храмовий комплекс із діорамою біля пам’ятника засновникам Києва на території Старонаводницького парку.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на члена правління ГО Олексія Омельяненка - депутата Київради, голови столичної фракції Партії Регіонів.

"Регіонал" заявляє, що комплекс матиме "духовно-просвітницьку місію", тут можна буде "відчути атмосферу, яка була під час хрещення нашого народу".

 Макет храму з купальнями. Джерело: УНІАН

"Основна ідея комплексу практично така сама, як в Єрусалимі - ви знаєте, там кожен може прийти і поринути у води річки Йордан, щоб відчути себе в ситуації під час хрещення Христа", - зазначив Омельяненко.

Храмовий комплекс планується розташувати за кількадесят метрів від монументу Либеді і її братам

Будівництво храмового комплексу здійснюється з ініціативи президента України Віктора Януковича, наголосив "регіонал". Президенти Росії та Білорусії було запрошено взяти участь у спорудженні комплексу та святкуванні.

Планований вигляд храмового комплексу

Як відомо, цього року проводитимуться урочистості 1025-річчя хрещення Русі в Україні, Білорусії та Росії.

У 2011 році "регіонал" Юрій Мірошниченко пропонував до 1025-річчя хрещення Русі створити Національний православний комплекс на території Десятинної церкви Х ст.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.