"РЕГІОНАЛ" ХОЧЕ ВЕЛИЧЕЗНИЙ ХРАМ НАД ДНІПРОМ. Фото

На честь 1025-річчя хрещення Русі громадська організація "День Хрещення Русі" збирається звести храмовий комплекс із діорамою біля пам’ятника засновникам Києва на території Старонаводницького парку.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на члена правління ГО Олексія Омельяненка - депутата Київради, голови столичної фракції Партії Регіонів.

"Регіонал" заявляє, що комплекс матиме "духовно-просвітницьку місію", тут можна буде "відчути атмосферу, яка була під час хрещення нашого народу".

 Макет храму з купальнями. Джерело: УНІАН

"Основна ідея комплексу практично така сама, як в Єрусалимі - ви знаєте, там кожен може прийти і поринути у води річки Йордан, щоб відчути себе в ситуації під час хрещення Христа", - зазначив Омельяненко.

Храмовий комплекс планується розташувати за кількадесят метрів від монументу Либеді і її братам

Будівництво храмового комплексу здійснюється з ініціативи президента України Віктора Януковича, наголосив "регіонал". Президенти Росії та Білорусії було запрошено взяти участь у спорудженні комплексу та святкуванні.

Планований вигляд храмового комплексу

Як відомо, цього року проводитимуться урочистості 1025-річчя хрещення Русі в Україні, Білорусії та Росії.

У 2011 році "регіонал" Юрій Мірошниченко пропонував до 1025-річчя хрещення Русі створити Національний православний комплекс на території Десятинної церкви Х ст.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.