Спецпроект

Єгипетський музей в Мюнхені розрісся

У Мюнхені відкрилися для публіки нові приміщення Державного музею єгипетського мистецтва.

Про це пише mignews.com.

Завдяки суттєвому розширенню виставкових площ відвідувачі тепер зможуть побачити багато художніх творів та археологічні знахідки, які досі зберігалися в архіві.

Постійна експозиція займає 1800 квадратних метрів. У ній представлено близько двох тисяч експонатів за 4000-літній період історії, включаючи твори сучасних авторів. Ще 400 квадратних метрів відведено під тимчасові тематичні виставки.

Ядро колекції складають давні скульптури, яким у оновленому музеї відведено дві окремі зали.

В оснащенні підземного комплексу використані сучасні технічні засоби. Зокрема, за допомогою дисплеїв відвідувачі можуть ознайомитися з перекладом 8-метрового папірусу - давньоєгипетської Книги мертвих.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.