Спецпроект

В музеї каналізації - поповнення

Частина столичного колектора, демонтованого після аварії на вулиці Зодчих, 26, яка сталася минулого року, демонструватимуть в експозиції Музею каналізації Києва ПАТ "АК" Київводоканал ".

Про це пише УНІАН.

Новий експонат - залізобетонна каналізаційна труба діаметром 1000 мм з ушкодженнями від газової корозії.

Труба була демонтована з каналізаційного колектора по вулиці Зодчих під час ремонтно-відновлювальних робіт, які проводяться на вказаній ділянці у зв'язку з провалом, який стався в середині серпня минулого року. Тоді повністю зруйнована газовою корозією верхня частина залізобетонного колектора втратила несучу здатність, що призвело до "складання" всередину трубопроводу і призвело до провалу.

Експонат розмістили серед вуличної експозиції насосних агрегатів. Для перевезення масштабного експоната була задіяна важка спецтехніка - самоскид і підйомний кран.

Теми

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.