Зірка культового німецького серіалу виявився есесівцем

Німецький актор Хорст Тапперт, який зіграв головну роль в культовому серіалі "Деррік", служив у танковій дивізії СС "Мертва голова".

Про це повідомляє "Ехо Москви" із посиланням на німецький Bild.

Це з'ясувалося після оприлюднення архівів часів Другої світової війни. Тапперт потрапив до механізованої дивізії СС "Мертва голова" в 1942 році (очевидно, під час чергового її переформування у Франції) і встиг взяти участь у битві за Харків, де був поранений.

Німецька піхота в наступі під час боїв за Харків у лютому 1943 року

Актор ніколи не зізнавався в тому, що служив у військах СС. Він помер у 2008 році.

"Деррік" - надзвичайно популярний у Німеччині і за її межами телевізійний кримінальний серіал про інспектора мюнхенської поліції Штефана Дерріка. Загалом з 1974-го по 1998 рік було знято 281 серію.

Фільм показували у ста країнах, в тому числі й Україні. У 1990-х "Деррік" був доволі популярним в СРСР і пост-радянських державах.

 Хорст Тапперт в ролі інспектора Дерріка

Після новини про архівну знахідку телекомпанія ZDF, яка створила "Дерріка", зняла цей серіал з показу в Німеччині.

Дивіться також: "Поляки скандалять з приводу фільмy ZDF про Другу світову"

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.