Шведи знімуть фільм про те, як Росія окуповує Норвегію

Шведська продюсерська компанія Yellow Bird починає роботу над 10-серійним політичним трилером "Окуповані" - про те, як Росія захоплює Норвегію.

Про це повідомляють "Подробности".

Серіал, який буде показаний в 2015 році на норвезькому телеканалі NRK і французько-німецькому Arte, ґрунтується на ідеї популярного норвезького письменника Ю Несбі.

Дія відбуватиметься в найближчому майбутньому. Згідно з задумом автора, Росія вторгнеться до Норвегії, щоб забезпечити безперебійні поставки нафти в інші країни. Протягом десяти серій розповідатиметься про життя простих норвежців у захопленій країні.

Персонажі багатосерійного фільму будуть говорити норвезькою, російською та англійською мовами.

Перші три серії "Окупованих" зніме Ерік Шелдб'єрг, режисер драми "Нація прозаку" і детективу "Безсоння".

Крім шведської компанії, над проектом працюватиме французький підрозділ телевізійного концерну Zodiak Media - GTV. Зйомки стартують на початку 2014 року.

Дивіться також:

Луганські комуністи зняли треш про майбутню війну в Україні. ВІДЕО

Фільм про нацистську космічну атаку став хітом Берлінале. ВІДЕО

Гарвардські студії Омеляна Пріцака… під кутом зору КГБ УССР

Професор Гамбурзького, Вашингтонського, Гарвардського, Київського університетів, засновник і перший директор Українського наукового інституту в Гарварді, сходознавець зі світовим ім'ям, знавець півсотні мов, дослідник давньої історії України, зокрема джерельної бази, яка свідчила про осібні витоки української державності і про українські терени як центр державотворення. Саме послідовний україноцентризм Омеляна Пріцака став головною причиною прискіпливої уваги до його постаті КГБ УССР.

Фундаменти палацу Кирила Розумовського. Історична довідка об'єкта культурної спадщини

В результаті обстежень залишків мурувань XVIII ст. в садибі по вул. Івана Мазепи у Києві, з’ясувалося, що під руїнами будівлі кінця ХІХ ст. збереглися фундаменти та підвали київського палацу останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Цю пам’ятку ще в 30-х роках минулого століття вважали беззворотньо втраченою. Я терміново виготовив історичну довідку, за якою Департамент охорони культурної спадщини КМДА мав би внести фундаменти палацу Кирила Розумовського до переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Однак Департамент відхилив довідку і правоохоронного статусу об'єкту не надав.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.