Спецпроект

Курченко пообіцяв відкрити музей "Металіста"

Президент ФК "Металіст" (Харків) Сергій Курченко обіцяє відкрити в цьому році музей клубу.

Про це пише interfax.com.ua.

"Для того щоб молоде покоління харків'ян-любителів футболу не забувало своїх героїв, цього року ми відкриємо музей "Металіста", де кожен зможе познайомитися з історією клубу, особистостями, які створювали цю історію, і досягненнями "Металіста", - цитує С.Курченко прес-служба клубу у вівторок.

С. Курченко - Президент ФК "Металіст"

У своєму зверненні до ветеранів і вболівальників "Металіста" з нагоди 25-річчя перемоги команди в Кубку СРСР С.Курченко відзначив також, що клуб не має наміру зупинятися на "сріблі" у Чемпіонаті України і зробить все, щоб перевершити досягнення попередників.

Як відомо, у серпні 2004 р. у Харкові з ініціативи обласної організації Федерації футболу України було відкрито музей слави харківського футболу. Експонати, представлені в музеї, ілюстрували історію харківського футболу з 1908 р., з моменту створення першого футбольного поля і першої футбольної команди англійцями та бельгійцями на заводі "Гельферіх-Саде" (зараз "Серп і молот"), до самої значимої перемоги "Металіста "- в кубку СРСР в травні 1988-го року.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.