Виставку про антирадянські повстання відвідали більше тисячі харків'ян

З 25 по 27 травня у Харкові, в приміщенні Свято-Дмитрівського храму експонувалася виставка "Народна війна", присвячена українському визвольному руху 1917 -1932 років.

Протягом трьох днів виставку відвідали більш ніж тисяча мешканців міста, повідомляють у Харківському осередну Молодіжного Націоналістичного Конгресу, який був співорганізатором заходу.

Голова Київського товариства "Меморіал" ім. Василя Стуса Роман Круцик розповів про мету експозиції, цікаві факти з історії, та про роботу, що велася над нею.

 

Організаторам уперше вдалося зібрати дані про кількість повстанських загонів та збройних виступів проти окупаційної влади в Україні.

 

"Виставка ламає стереотипи, про те, що повстанський рух в основному розгортався на теренах західної частини нашої держави, - зазначила представниця МНК Олена Лавриненко. - Виявляється, він був і на Східній Україні, та ще й який!"

Дивіться також:

Виставку "Народна війна" викладено в інтернет. ФОТО

"Народна війна". Картинки з виставки. АРТЕФАКТИ

Як черкаські селяни боролися з комуністами у 1920-му

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.