Спецпроект

Музей готує "виставку-сюрприз" для Джона Кеннеді. ФОТО

З нагоди 50-річчя з дня вбивства президента Джона Кеннеді співробітники Далласького музею підготують експозицію з незвичайним підтекстом.

Про це пише telegraf.com.ua.

Сюрприз президенту з дружиною в їх готельному номері підготували в 1963 році колекціонери з Форт-Уерта. Вони прикрасили готель цінними творами мистецтва, в яких сам Кеннеді не відразу розпізнав оригінали. У спальні Джекі Кеннеді розмістилися її улюблені імпресіоністи (Ван Гог і Моріс Прендергаст), а в кімнаті самого президента - роботи американських художників. У вітальні ентузіасти поставили скульптури Генрі Мура і Пікассо.

Номер готелю, де провело останню ніч подружжя Кеннеді

Ніч, яку подружжя Кеннеді провели у готелі міста Форт-Уерт, стала останньою в житті президента: наступного дня, 22 листопада, він відправився в Даллас, де і був убитий.

Виставка під назвою "Hotel Texas: An Art Exhibition For The President And Mrs. John F. Kennedy" розпочинає свою роботу 26 травня.

Теми

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.