Спецпроект

У ЛЬВОВІ МУЗЕЙНИКИ ОБМІНЮВАТИМУТЬСЯ ДОСВІДОМ

5 червня 2013 року Державний природознавчий музей (ДПМ) НАН України у Львові розпочинає серію колоквіумів, присвячених різним практичним аспектам сучасної музеології.

Про це повідомляється на ФБ-сторінці музею.

Музейних працівників запрошують на перший колоквіум "Музейна експозиція: від проекту до обладнання" за участю польських спеціалістів.

Події відбуватимуться у рамках проекту "Динамічний музей" фонду Ріната Ахметова "Розвиток України" за адресою: м. Львів, вул. Театральна, 18.

На перший колоквіум ДПМ НАН України запрошує музейних працівників зі всіх куточків України до пізнання нового та обміну досвідом.

Перша половина дня буде присвячена результатам І-го півріччя виконання проекту ДПМ НАНУ "Природничий музей: від теорії еволюції життя до практики живого музею".

На семінарі працівники музею розкажуть, що їм вже вдалося зробити (концепція діяльності музею, концепція основної експозиції, робота з відвідувачами, створення благодійного фонду тощо), з якими проблемами вони зіткнулися і як їх вирішили.

Участь у семінарі візьме робоча проектна група ДПМ НАН України, музейні фахівці Львова та України, представники Фонду Ріната Ахметова.

Друга половина дня буде присвячена виступам польських музейних експертів.

На лекції Агнєшки Сови-Шенк (архітектор, багаторазовий лауреат конкурсів Міністерства культури Польщі "Музейна подія року" у номінації "Історична експозиція") спеціалісти більше дізнаються про особливості проектування музейних експозицій в пам’ятках архітектури, що так актуально для багатьох музеїв Львова.

 

Про можливості сучасного обладнання музею розповість Др. Влодзімєж Гаєвскі (інженер, голова правління компанії PPH MEGA Sp. z o.o., яка від 1992 року спеціалізується на розробці і виробництві комплексного обладнання для музеїв і галерей).

Попередня реєстрація на колоквіум (із зазначенням місця роботи, посади і контактних реквізитів) і отримання від оргкомітету підтвердження на участь обов’язкові.

Кінцевий термін реєстрації – 3 червня, 17:00: reg.natural.museum@gmail.com

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.