Спецпроект

Хокейний "Донбас" здав форму в музей. ФОТО

У Донецькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка "Спортивна Донеччина", на якій, зокрема, представлений стенд з експонатами, наданими ХК "Донбас" і Федерацією хокею Донецької області.

Про це пише zadonbass.org.

В урочистому відкритті виставки взяли участь срібна призерка Олімпійських ігор в Пекіні, бігунка Ірина Лещинська, бронзовий призер московської Олімпіади зі стрибків у довжину Підлужний та багаторазовий чемпіон та призер Паралімпійських ігор з плавання, Герой України, Віктор Смирнов.

Всього на виставці донеччани та гості міста можуть побачити понад 300 експонатів, які розповідають про історію спорту на Донеччині від Юзівського спортивного товариства до наших днів.

"Унікальність виставки полягає, мабуть, у тому, що тут багато експонатів представлені вперше, наприклад, картки Юзівського спортивного товариства 1911 - це бігові картки, представлені цікаві матеріали Олімпійських чемпіонів", - зазначила завідуюча відділом історії сучасності Донецького обласного краєзнавчого музею Людмила Декурно.

Нові експонати краєзнавчого музею

Хокейний клуб "Донбас" і Федерація хокею Донецької області надали для виставки атрибутику і форму, в якій хокеїсти ХК "Донбас" провели минулий сезон, ігрові светри 2009 і 2011 років, старі зразки ключок, воротарський маску, шайби, програмки, фанатську атрибутику та інше.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.