Спецпроект

У Шанхаї готується до відкриття музей кіно

Кіно, яке можна помацати. У Шанхаї готується до відкриття музей китайського кінематографа. Експозицію розмістять на колишній території Шанхайської кіностудії.

Про це пише russian.cri.cn.

Місце вибрано невипадково. По-перше, де як не в знімальних павільйонах найкраще себе будуть почувати експонати, а по-друге, саме Шанхайська кіностудія випустила перші в Китаї звуковий і кольоровий фільми.

Кілометри кіноплівки, знімальне обладнання та реквізит. Все це колись використовувалося на знімальному майданчику. Деяким предметам більше сімдесяти років. Вони пережили режисерів і акторів тих фільмів, в яких знімалися, і тепер готові розповісти відвідувачам, як робили перше китайське кіно.

Ван Сяоцзюнь, Віце-президент SHANGHAI FILM GROUP, розповів: "Тут ми постаралися показати кожен крок знімального процесу. Створення декорацій, установка освітлення, озвучення вже після зйомок, монтаж. Ось ця камера використовувалася під час зйомок фільму "Не Ер" в 1946-му році . А ось цю використовували в 1972-му ".

Звичайно ж, музей кіно немислимий без самого кіно. Тому крім виставкових стендів тут розмістили 4д кінотеатр і багатофункціональний зал з екраном IMAX. Доглядачі музею планують показувати відвідувачам уривки зі старих китайських фільмів, а може і цілком найцікавіші кінороботи. А по сусідству розмістили кілька експонатів, які свого часу створювали найпросунутіші спецефекти.

Зараз у фондах музею всього близько семисот експонатів. Здебільшого це подарунки від акторів, режисерів і всіх, хто так чи інакше пов'язаний з кіно. Але зовсім скоро Shanghai Film Group передасть в дар музею понад триста тисяч предметів, які так чи інакше пов'язані з історією китайського та іноземного кінематографу.

Теми

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.