В Одесі - конференція на тему картографії Чорного моря

В Одесі відбудеться міжнародна наукова конференція на тему: "Картографія Чорного моря: до 500-річчя карт адмірала Пірі-Рейса".

Про це ІП повідомили організатори заходу.

У конференції візьмуть участь грузинські та українські вчені.

Відкривати захід будуть генеральні консули Грузії і Туреччини в Одесі, а також представники громадської організації "Магеллан 500", яка ось вже другий рік поспіль проводить багатоденну вітрильну регату крейсерських яхт за маршрутом Одеса - Синоп - Батумі - Одеса.

За пропозицією турецької сторони, на честь 500-річчя створення карт світу адмірала Пірі-Рейса було прийнято рішення присвятити етап регати Одеса - Синоп саме цій події. Крім того, ЮНЕСКО оголосила 2013 рік - роком карт Пірі-Рєїса.

 Карта Пірі-Рейса. Праворуч - Західна Європа та Африка, ліворуч - Америка із приєднаною до неї Антарктидою

Тематика доповідей Міжнародної наукової конференції охоплює питання історії морських і прибережних територій та об'єктів, їхню ідентифікацію, топоніміку, пов'язані з ними історичні події, історію мореплавання в басейні Чорного моря, а також сучасні проблеми, пов'язані з навігацією та вітровою діяльністю в цьому регіоні.

Карта Пірі-Рейса - карта світу, створена в 1513 році в Константинополі (Османська імперія) турецьким адміралом і картографом Пірі Рейсом (повне ім'я - Хаджі Мухіддін Пірі ібн Хаджі Мехмед). 

Вцілілий уривок карти з високою точністю показує узбережжя Західної Європи та Африки, на карті також правильно відносно Африки і точно зображено узбережжя Південної Америки. Мапа містить різні острови Атлантичного океану.

Багато хто вважає, що карта містить елементи південного континенту, що вважається доказом обізнаності древніх картографів про існування Антарктиди.

Дивіться також інші матеріали за темою "Карти"

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.