В Одесі - конференція на тему картографії Чорного моря

В Одесі відбудеться міжнародна наукова конференція на тему: "Картографія Чорного моря: до 500-річчя карт адмірала Пірі-Рейса".

Про це ІП повідомили організатори заходу.

У конференції візьмуть участь грузинські та українські вчені.

Відкривати захід будуть генеральні консули Грузії і Туреччини в Одесі, а також представники громадської організації "Магеллан 500", яка ось вже другий рік поспіль проводить багатоденну вітрильну регату крейсерських яхт за маршрутом Одеса - Синоп - Батумі - Одеса.

За пропозицією турецької сторони, на честь 500-річчя створення карт світу адмірала Пірі-Рейса було прийнято рішення присвятити етап регати Одеса - Синоп саме цій події. Крім того, ЮНЕСКО оголосила 2013 рік - роком карт Пірі-Рєїса.

 Карта Пірі-Рейса. Праворуч - Західна Європа та Африка, ліворуч - Америка із приєднаною до неї Антарктидою

Тематика доповідей Міжнародної наукової конференції охоплює питання історії морських і прибережних територій та об'єктів, їхню ідентифікацію, топоніміку, пов'язані з ними історичні події, історію мореплавання в басейні Чорного моря, а також сучасні проблеми, пов'язані з навігацією та вітровою діяльністю в цьому регіоні.

Карта Пірі-Рейса - карта світу, створена в 1513 році в Константинополі (Османська імперія) турецьким адміралом і картографом Пірі Рейсом (повне ім'я - Хаджі Мухіддін Пірі ібн Хаджі Мехмед). 

Вцілілий уривок карти з високою точністю показує узбережжя Західної Європи та Африки, на карті також правильно відносно Африки і точно зображено узбережжя Південної Америки. Мапа містить різні острови Атлантичного океану.

Багато хто вважає, що карта містить елементи південного континенту, що вважається доказом обізнаності древніх картографів про існування Антарктиди.

Дивіться також інші матеріали за темою "Карти"

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.