Спецпроект

Музей рибалок у Севастополі поповнився новими експонатами

У Севастополі в УКІЦ проходить реекспозиція музею історії та розвитку рибної промисловості Півдня України.

Про це пише sevastopol.su.

Як розповіла завідувачка музеєм Тетяна Тимофєєва, їх фонд поповнився понад 200 предметами і фотографіями. Їх принесли ветерани рибної промисловості та їх родичі.

"Зроблено поки три нових розділи -" Китобойная флотилія "," Шлях до океану ", що розповідає про першу наукову промислову експедицію, і розділ про управління океанічного рибальства і його метаморфози, у зв'язку з поставленими знову відкритими завданнями. У цих розділах вже показано більше 50 нових експонатів ", - зазначила Тетяна Тимофєєва.

Вона додала, що на нових стендах відображено більше 10 нових імен.

Музей історії розвитку рибної промисловості Півдня України (Музей рибалок) створювався ініціативною групою рибалок під керівництвом рибалки, першого начальника Севастопольського управління океанічного рибальства Олександра Васильовича Буряченка. Вийшовши на пенсію, він зайнявся організацією музею, зробив більше 20 експедицій по Азово-Чорноморському узбережжю, збирав усе, що потім склало основу фондової колекції музею.

Теми

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.