Спецпроект

В "Ніч музеїв" одеситів зустрінуть Толстой і Святий Лука

Оформити колаж, поімпровізувати з римою або пройти квест в музеї одесити зможуть в ніч з суботи на неділю.

Про це пише segodnya.ua.

18 травня міські храми муз в рамках акції "Ніч музеїв" можна буде відвідати абсолютно безкоштовно. Подібні заходи проходять ще в 42 країнах Європи вже 16 років поспіль.

Навчитися робити колажі можна буде в Одеському музеї особистих колекцій імені Блещунова, який позиціонує себе як цілісний арт-об'єкт. Звідси - назва проекту: "Музей-колаж, колаж в музеї". Навчати модній техніці будуть українські, грузинські і вірменські художники. Відвідувачам видадуть матеріали, необхідні для основи: картон, папір, клей і тканини. Все інше одесити повинні принести самі. Підійдуть будь-які речі, принесені з дому: гудзики, хустки, серветки і навіть трамвайні квиточки. У залі повісять полотна, присвячені музею Блещунова, а інтелектуали зможуть подискутувати на тему сучасного мистецтва. У перервах між дебатами прозвучить етнічна музика Росії, Грузії та Вірменії в сучасній обробці, а під кінець програми всі прийшли зможуть покуштувати чаю та кави.

Співробітники Історико-краєзнавчого музею збираються зазивати гостей музичної вікториною, конкурсами та квестами. За флаєрам із зображеннями експонатів їх потрібно буде відшукати в залах серед сотень інших речей. Діти будуть змагатися в конкурсі малюнка - їм запропонують намалювати музей. Переможці отримають у подарунок книги про музеї та набори канцелярії. Народ буде розважати духовий оркестр студентів Музичної академії та артистів філармонії, а також танцюристи хореографічної школи "Фламенко". Крім того, в музеї пройде поетичний марафон, а завершиться програма "Сузір'я муз" фаєр-шоу та флешмобом з обіймами.

У Літературному музеї вечір присвятять поезії. Вірші прочитають відомі російські та одеські поети: Ігор Волгін, Юрій Арабов, Андрій Родіонов, а пізніше в Саду скульптур відбудеться поетичний марафон. Вірші розбавлять авторськими піснями української поетеси, композитора і виконавця Олени Касьян.

У Художньому музеї відзначать знаменний день двома виставками картин: "Паралельними світами" одесита Олександра Дмитрієва та київського художника Антона Логова. Також у храмі мистецтва покажуть німий ретроспективний фільм про життя художників XX століття "Ханка". А ближче до ночі одеський краєзнавець Сергій Сєдих розповість про історію заснування Художнього музею.

У Музеї західного і східного мистецтва підготували одразу два майстер-класи. Художник Віталій Дець буде навчати живопису, а шити м'які іграшки, майструвати прикраси та сувеніри допоможуть майстри з декоративно-прекладного мистецтва. Самі музейники перевдягнуться у персонажів відомих картин. "Ми одягнемо костюми, схожі на ті, в яких зображені відомі особистості. Наприклад, я буду виглядати, як святий Лука. Мої колеги перевдягнуться у дружину графа Толстого і в графа Воронцова. Для достовірності образу нас навіть загримують. Ми сядемо біля картин, на яких зображені ці люди, і кожен бажаючий, підійшовши до нас, зможе дізнатися про наших прототипів більш докладно ", - розповів науковий співробітник музею Володимир Островський.

Музей історії євреїв Одеси "Мигдаль-Шорашим" розкриє свої двері на день пізніше за інших. 19 травня там відкриють експозицію, присвячену культурним зв'язкам між Ізраїлем і Одесою "Єрусалимська ніч в єврейському музеї". Відвідувачі зможуть побачити зібрання одеського колекціонера Анатолія Дроздовського - листівки, книги, документи і фотознімки відомих одеситів: лейтенанта Шмідта, авіатора Сергія Уточкіна, артиста Олександра Вертинського, а також видання єврейського поета Хаїма Бялика і письменника Володимира Жаботинського.

Приємна новина для шанувальників сучасного мистецтва - в "Ніч музеїв" на Бєлінського, 5, після переїзду відкриється оновлений Музей сучасного мистецтва. Робота установи розпочнеться з показу проекту Мирослава Кульчицького "Соціальний магнетизм" та виставки Людмили Ястреб і Віктора Маринюка.

Практично всі музеї міста в рамках акції "Ніч музеїв" можна буде відвідати безкоштовно. Винятком став лише музей воскових фігур "У баби Уті", що на Рішельєвській, 4. У цей день можна буде заощадити 20% від вартості квитка. Якщо у звичайний день вхід для дорослих коштує 30 грн, то в ніч музеїв подивитися на воскові фігури можна буде за 24 грн, а за дитячий квиток потрібно викласти 16 замість 20 грн.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.