Спецпроект

Музей історії Києва проведе нічні екскурсії

17 і 18 травня Музейно-виставковий центр "Музей історії Києва" проведе нічні екскурсії на честь першого святкування Міжнародного дня музеїв, повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації.

Про це пише interfax.com.ua.

У новому приміщенні музею на вул. Б.Хмельницького ​​відвідувачі зможуть взяти участь у незвичайній екскурсії, під час якої зможуть не тільки оглянути експозицію, а й зустрітися з історичними та літературними персонажами.

Гості музею побачать, як давньоруський ремісник виготовляє свої вироби з кістки, зможуть поставити питання древньому мудрецю-літописцю, вибрати для себе фасон сукні із журналу мод початку ХХ сторіччя.

Екскурсії проводитиме учениця Фундуклеївської гімназії Наталія Меньшова (майбутній український історик Наталія Полонська-Василенко). По закінченню кожен відвідувач отримає фото на пам'ять з історичним або літературним героєм.

Початок екскурсії в 20.00 17 травня і в 19.00 18 травня за адресою: Київ, вул. Б.Хмельнікого, 7 (станція метро "Театральна).

Теми

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.