Спецпроект

Музей Гріна у Феодосії відкриє свої двері в Музейну ніч

Як розповіли у Феодосійському літературно-меморіальному музеї А.С. Гріна, 18 травня в День святкування Міжнародного дня музеїв пройде Музейна ніч на тему "Відкриття".

Про це пише kafanews.com.

Так, о 18.00 та 20.00 в музеї проведуть ексклюзивні годинні екскурсії по експозиції. Вартість екскурсії 40 гривень.

За інформацією в.о. директора музею Наталії Ізотіковой, в суботу святковий захід розпочнеться о 14.00 відкриттям виставки "Тріумф", де будуть представлені кращі роботи учасників Міжнародного конкурсу дитячої та юнацької творчості. О 16.00 можна буде відвідати екскурсію по виставці фотографій "Кок'-Тебель" Олександра Гусєва (Москва), присвяченій сторіччю закінчення будівництва Будинку М.А. Волошина. Екскурсія коштує 30 гривень.

Теми

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.