Спецпроект

Комірник з Вінниці створив музей сміття

49-річний комірник з Вінниці В'ячеслав Воєводін створив на території підприємства, яке збирає і сортує сміття, музей. Понад 2000 експонатів збирав протягом п'ятнадцяти років.

Про це пише newsru.ua.

"З тих пір як тут працюю, колекціоную антикварні речі. Прошу своїх працівників при сортуванні сміття відбирати цікаві експонати. Буває, що допомагають у цьому друзі та знайомі. Часто їжджу в Київ і Львів на блошині ринки. Ось вчора купив самовар в Вінниці за 180 гривень. Це ще дешево для такого. Маю 500 прасок, десятки різноманітних чайників, самоварів, підставок для склянок, ордени і медалі, ножі, книги, вишивки, фотоапарати, статуетки, картини, ліхтарі, сервізи, гроші та інші речі. Все просто не вміщається в моєму кабінеті, тому більшість речей тримаю вдома в гаражі. Свічники та шкатулки дружина тримає в будинку ", - розповів чоловік.

Найстаріша річ - бритва німецького виробництва 1695. Крім того, колекція містить два десятки статуеток і картин із зображенням Сталіна, Леніна і Дзержинського.

"Вони з міді зроблені. Хтось здав їх на метали, а мені вже звідти продали. Днями планую цих чоловіків повісити на стіну. Знизу літерами викладу: "Кати України". Вже знайшов спеціальні старовинні літери. А ще є панно із значків . Хочу його і далі розширювати ", - сказав Воєводін.

Свої експонати чоловік не продає.

"Хіба що обміняти на щось. І те міняю тоді, коли є кілька таких самих речей. Розумієте, мене 20-30 гривень за предмет не врятують. Антиквари мене вже дістали. Музею теж дарувати нічого не буду. Знайома, яка там працює, розповіла, що цікаві речі вони продають тим же антикварам. Куплю будиночок під Вінницею з видом на Південний Буг. Зроблю там все під старовину і влаштую музей. Там буде мій син працювати. Він мені допомагає в цій справі ", - каже В'ячеслав.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.