Спецпроект

Музей Шевченка анонсує заходи в рамках проекту "Ніч у Музеї"

18 травня Національний музей Тараса Шевченка традиційно братиме участь у загальноєвропейському проекті "Ніч у Музеї".

Проект відбувається щорічно у форматі святкування Міжнародного дня музеїв, повідомили ІП в адміністрації музею.

Цього року він присвячений підготовці до святкування 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка, що відзначатиметься наступного року.

У форматі проекту відбудуться такі заходи:

- З 12:00 працює виставка Фото Open Air від школи фотографії Віктора Марущенка у популярному сьогодні форматі фотосушки, який об’єднує фотографів різних професійних рівнів та стилів і дозволяє їм обмінюватися своїми фото.

- 17.30 – 19.00 – "Шевченко International": читання поезій Тараса Шевченка іноземними мовами працівниками посольств та консульств інших країн в Україні, представниками національно-культурних громад Києва. Вірші українською мовою читатимуть співробітники Національного музею Тараса Шевченка.

За словами заступника директора музею Тетяни Чуйко, літературний проект "Шевченко International" спрямований на актуалізацію та популяризацію постаті та творчості Тараса Шевченка в Україні та за кордоном, адже ідеї та проблематика його творів виходять за межі українського світосприйняття і сягають загальнолюдського рівня.

- 19.15 – 20.25 – перегляд кінофільму "Тарас Шевченко" 1926 року (режисер – Петро Чардинін, головну роль виконав Амворосій Бучма) у супроводі автентичної української музики в "живому" виконанні гурту "Гуляйгород".

- 21.00 – театралізована екскурсія "Музи Тараса Шевченка".

Акредитація: shevchenko-museum@ukr.net (Христина Клименко).

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.