Спецпроект

"Хамелеон на полюванні" поповнив музей історії зброї в Запоріжжі. ФОТО

Стилет під назвою "Хамелеон на полюванні" тепер можна побачити в Запорізькому музеї історії зброї. Ініціатором його створення став директор музею В.Шлайфер.

Про це пише mv.org.ua.

Клинок зброї виготовили американські майстри, через те що в Запоріжжі немає фахівців такої високої кваліфікації. Інші деталі виробу виготовлені українськими умільцями.

Створювали ювелірно оброблений стилет близько півтора місяця. Як розповів В.Шлайфер, фігурка хамелеона з висунутим язиком виготовлена ​​зі збройової сталі, очі виконані з діамантів блакитного та зеленого відтінків. Композиція виробу досить проста: хамелеон розташувався на фрагменті скам'янілого дерева і намагається дістати своїм довгим тонким язиком муху. На звороті фрагмента дерева на цю муху готується напасти павук. Причому в черевці з бурштину у хижака видно застиглу там мошку.

"Хамелеон на полюванні"

"Небезпека нас підстерігає з усіх боків", - так прокоментував сенс ювелірної композиції стилета В.Шлайфер. "Для виготовлення одного з компонентів стилета я використовував невеликий фрагмент скам'янілого дерева. Цей матеріал нагадує про вічність порівняно зі скороминущим людським життям. Коли ще не було людей, в природі вже було все, як зараз: хтось полював, хтось рятувався".

За словами директора музею, хамелеон - ідеальний образ для рукоятки стилета. Використовувати його в збройовій справі Шлайфер вирішив після читання роману Андрія Куркова "Добрий ангел смерті", де хамелеон є одним з персонажів. За словами Віталія Шлайфера, "Хамелеон" ненадовго затримається в запорізькому музеї історії зброї. Шанувальники творчості зброяра вже проявили інтерес до нового експонату.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.