Спецпроект

Парк "Київська Русь" та "Експериментаніум" домовились

"Парк Київська Русь" - Центр культури та історії Древньої Русі і музей популярної науки і техніки "Експериментаніум" підписали Договір про співпрацю.

Про це пише fraza.ua.

Заклади об'єднають зусилля для популяризації знань про науку в цілому, і історії Стародавньої Русі зокрема серед людей різного віку. Але перш за все виграють від такого творчого союзу юні українці. Адже саме вони є основною аудиторією "Експериментаніума". У "Парку Київська Русь" третій рік поспіль діє благодійна акція для школярів, в рамках якої діти всієї України відвідують заходи безкоштовно.

"Ми прагнемо донести до широкої громадськості знання про історію, культуру, побут і архітектуру Давньої Русі. А наші колеги з музею "Експериментаніум" шляхом цікавих інтерактивних дослідів популяризують знання з різних сфер науки, - каже арт-директор "Парку Київська Русь" Наталія Петрова. - Таким чином, доречно об'єднати зусилля, щоб гості нашого Парку дізналися про існування такого чудового музею, як "Експеріментаніум", і навпаки - гості музею отримали інформацію про "Парк Київська Русь".

Крім інформаційного співробітництва, заплановано організувати низку спільних заходів. У перспективі можливе об'єднання з іншими пізнавальними закладами Києва і створення своєрідного єдиного квитка для відвідувачів всієї мережі таких закладів.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.