Спецпроект

Парк "Київська Русь" та "Експериментаніум" домовились

"Парк Київська Русь" - Центр культури та історії Древньої Русі і музей популярної науки і техніки "Експериментаніум" підписали Договір про співпрацю.

Про це пише fraza.ua.

Заклади об'єднають зусилля для популяризації знань про науку в цілому, і історії Стародавньої Русі зокрема серед людей різного віку. Але перш за все виграють від такого творчого союзу юні українці. Адже саме вони є основною аудиторією "Експериментаніума". У "Парку Київська Русь" третій рік поспіль діє благодійна акція для школярів, в рамках якої діти всієї України відвідують заходи безкоштовно.

"Ми прагнемо донести до широкої громадськості знання про історію, культуру, побут і архітектуру Давньої Русі. А наші колеги з музею "Експериментаніум" шляхом цікавих інтерактивних дослідів популяризують знання з різних сфер науки, - каже арт-директор "Парку Київська Русь" Наталія Петрова. - Таким чином, доречно об'єднати зусилля, щоб гості нашого Парку дізналися про існування такого чудового музею, як "Експеріментаніум", і навпаки - гості музею отримали інформацію про "Парк Київська Русь".

Крім інформаційного співробітництва, заплановано організувати низку спільних заходів. У перспективі можливе об'єднання з іншими пізнавальними закладами Києва і створення своєрідного єдиного квитка для відвідувачів всієї мережі таких закладів.

Теми

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.