Митрополита РКЦ у Львові переводять з України через конфлікт - польські ЗМІ

Папа Римський Франциск прийняв перші кадрові рішення стосовно Римо-католицької церкви в Україні. Львівського митрополита РКЦ Мечислава Мокшицького переводять у Польщу.

Про це повідомляє ЗІК із посиланням на "Жеч Посполіту".

Як довідалося видання з власних джерел, у Ватикані прийняли рішення, що вроцлавським митрополитом стане архієпископ Мечислав Мокшицький.

"Перехід до Вроцлава пов’язаний з певним престижем, – розповідають джерела газети. – Адже вроцлавські митрополити зазвичай стають кардиналами".

За інформацією видання, переміщення архієпископа Мокшицького до Вроцлава може бути пов’язано ще й з тим, що він має конфлікти з українською владою.

Архієпископ намагається повернути РКЦ її культові споруди, які зараз є складами, музеями, галереями чи концертними залами.

Він також посварений з місцевою польською діаспорою, тому що вирішив ввести у львівському кафедральному соборі РКЦ богослужіння українською мовою, бо багато поляків, особливо молодих, знають лише цю мову.

Як відомо, у березні цього року Мокшицький повідомив, що РКЦ в України не змогла виробити спільної позиції з УГКЦ до 70-річчя Волинської трагедії через те, що "запропонована греко-католиками формула "пробачаємо і просимо пробачення" є нонсенсом", а вибачатися треба тільки українцям.

У жовтні 2012 року "Жеч Посполіта" написала, нібито польські експерти виявили на фрагментах президентського Ту-154, що зазнав катастрофи у Смоленську у квітні 2010 року, сліди вибухівки. Пізніше виявилося, що інформація не відповідала дійсності.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.