ЯНУКОВИЧ ВИМАГАЄ ВПОРЯДКУВАТИ ПАМ'ЯТНИКИ ГЕРОЯМ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ

Президент Віктор Янукович наголосив на необхідності приведення в порядок всіх пам'ятників воїнам Великої Вітчизняної війни (ВВВ).

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"Ми зобов'язані забезпечити облаштування усіх меморіалів і пам'ятників загиблим воїнам, які є, практично, у всіх населених пунктах країни", - сказав Янукович на засіданні організаційного комітету з підготовки до відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників і 70-річчя перемоги у ВВВ.

За словами президента, багато з цих пам'яток реставруються, знаходяться в ремонті. "Слід забезпечити їх належний догляд і збереження від руйнувань, запобігти від актів наруги і вандалізму", - підкреслив глава держави.

Крім того, Янукович вважає за необхідність прийняття в регіонах програм з пошуку і впорядкування поховань жертв війни, з забезпеченням належного фінансування цих робіт.

Президент також звернув увагу учасників оргкомітету на активізацію пошукових робіт, наведення порядку в даній сфері.

"Безумовно, до роботи встановлення імен загиблих і зниклих без вісті необхідно активно залучати учнівську та студентську молодь, громадські та пошукові організації. Це важливо також в контексті посилення патріотичного виховання молодого покоління", - зазначив глава держави.

На його думку, українська молодь повинна стати активним і безпосереднім учасником заходів з підготовки та відзначення історичних подій, пов'язаних з перемогою у ВВВ.

Янукович також закликав чиновників не бути байдужими до проблем ветеранів ВВВ.

"Байдужість неприпустимо, невиконання заходів у будь-якому вигляді будемо карати. Я кажу відверто. Ми не допустимо того, щоб будь-які рішення, які ми приймаємо в організаційному комітеті виконувалися під палиці", - сказав президент.

За його словами, виконавці які не розуміють значущості цього питання не повинні працювати в органах виконавчої влади.

"Хай ідуть займаються бізнесом і фільми знімають різні, щоб погратися в політику. Це зараз, як кажуть, модно", - зазначив президент.

Як можна зрозуміти з сайту голови держави, йшлося саме про Велику вітчизняну, а не про Другу світову війну.

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.