Спецпроект

У Севастопольської панорами з'являться нові зали і експозиції

Цього року на севастопольців і гостей міста чекають нові екскурсійні маршрути по виставкових залах Панорами, повідомила провідний співробітник відділу науково-просвітницької роботи Національного музею героїчної оборони і визволення Севастополя Зоя Дудникова.

Про це пише gostyam.sebastopol.ua.

В одному із залів буде відкрита виставка, присвячена героям підземних битв. Тут розмісили два полотна Діорами Франца Рубо, які до 1941 року перебували перед входом на оглядовий майданчик. І тепер, вперше за багато років, ці полотна знову можна буде побачити у виставковому залі. Крім того експозицію доповнять цікавими історичними предметами не тільки музею, але також з колекції родини Шереметьєвих.

Як розповіла співробітник музею, фондові колекції музею налічують більше 150 тисяч предметів музейного призначення та музею не вистачає площ, є можливість виставляти тільки 4% з усієї наявної колекції. Розширення експозиції стало можливим завдяки московським бізнесмену, який викупив будівлі, що належали одній з турфірм.

Вже підготовлений ескізний проект реконструкції будівлі по Історичному бульвару, будинок 1. До того ж проект передбачає облаштування прилеглої території, якоюй турфірма зовсім не займалася.

Оновлення чекає і фотовиставку на площі перед панорамою, вона буде присвячена 230-річчю заснування Севастополя. І вперше за 35 років вийшов у світ путівник по Панорамі, який зможуть придбати всі бажаючі.

Ціна за вхідний квиток в Панораму влітку залишиться колишньою - 50 гривень, вона була встановлена ​​влітку минулого року і не є найвищою по музеях Криму, відзначає Зоя Дудникова.

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.