Спецпроект

У Севастопольської панорами з'являться нові зали і експозиції

Цього року на севастопольців і гостей міста чекають нові екскурсійні маршрути по виставкових залах Панорами, повідомила провідний співробітник відділу науково-просвітницької роботи Національного музею героїчної оборони і визволення Севастополя Зоя Дудникова.

Про це пише gostyam.sebastopol.ua.

В одному із залів буде відкрита виставка, присвячена героям підземних битв. Тут розмісили два полотна Діорами Франца Рубо, які до 1941 року перебували перед входом на оглядовий майданчик. І тепер, вперше за багато років, ці полотна знову можна буде побачити у виставковому залі. Крім того експозицію доповнять цікавими історичними предметами не тільки музею, але також з колекції родини Шереметьєвих.

Як розповіла співробітник музею, фондові колекції музею налічують більше 150 тисяч предметів музейного призначення та музею не вистачає площ, є можливість виставляти тільки 4% з усієї наявної колекції. Розширення експозиції стало можливим завдяки московським бізнесмену, який викупив будівлі, що належали одній з турфірм.

Вже підготовлений ескізний проект реконструкції будівлі по Історичному бульвару, будинок 1. До того ж проект передбачає облаштування прилеглої території, якоюй турфірма зовсім не займалася.

Оновлення чекає і фотовиставку на площі перед панорамою, вона буде присвячена 230-річчю заснування Севастополя. І вперше за 35 років вийшов у світ путівник по Панорамі, який зможуть придбати всі бажаючі.

Ціна за вхідний квиток в Панораму влітку залишиться колишньою - 50 гривень, вона була встановлена ​​влітку минулого року і не є найвищою по музеях Криму, відзначає Зоя Дудникова.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.