Спецпроект

Музей лісу створюють на Буковині

У селі Ломачинці Чернівецької області на базі Сокирянського лісового господарства створюється музей лісу. Про це повідомив провідний інженер Сокирянського лісгоспу Володимир Дзік.

Про це пише ukrinform.ua.

"Ідея створення музею зародилася давно. Зараз ми збираємо експонати. Тут представлять знаряддя, інструменти, якими колись працювали в лісі. Також розмістять багато пізнавальних для відвідувачів фотографій про роботу лісівників, унікальні картографічні документи, планшети, таксаційні описи", - розповів він.

У музеї можна буде ознайомитися з історією і сьогоденням Сокирянського лісгоспу, побачити опудала тварин, що проживають на цій території.

За даними обліку диких тварин відділу лісового господарства, охорони та захисту лісу Чернівецького обласного управління лісомисливського господарства, на території мисливських угідь області водяться десятки тисяч зайців, кабанів, оленів, косуль і куниць, є також лисиці, вовки і рисі, ведмеді і навіть 32 особини зубрів.

В березні 2013 року, до святкування Дня лісу в Росії приурочили відкриття однойменного музею в селищі Уваровка Можайського району, Підмосков'я.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."