Спецпроект

У Китаї відкрили Меморіальний музей Хуана Антоніо Самаранча

У китайському місті Тяньцзінь урочисто відкрили Меморіальний музей колишнього президента Міжнародного олімпійського комітету / МОК / Хуана Антоніо Самаранча.

Про це пише tass-ural.ru.

У спеціальній церемонії відкриття взяли участь 28 членів МОК, включаючи президента Жака Рогге та члена виконкому Хуана Антоніо Самаранча-молодшого, сина Самаранча, який помер три роки тому у віці 89 років.

Також в числі присутніх був член виконкому МОК, президент Міжнародної асоціації любительського боксу / АІБА / У Цинго, архітектор за професією, який став ініціатором створення і проектувальником музею.

Меморіальний музей був побудований за 9 місяців і обійшовся в 61 млн доларів. Він зібрав олімпійську колекцію Самаранча з більше 16,5 тис найменувань, однак виставок буде декілька і одночасно увазі глядачів пропонуватиметься не більше 1 тисячі експонатів.

Хуан Антоніо Самаранч-і-Торелло (ісп. Juan Antonio Samaranch i Torello, кат. Joan Antoni Samaranch i Torelló —17.07.1920— 21.04.2010), — іспанський спортивний функціонер, політичний і громадський діяч, підприємець. Сьомий Президент МОК (1980—2001 рр.), обраний за внесок у міжнародний олімпійський рух довічним почесним президентом МОК.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.