Спецпроект

В Одесі відбудуться презентації для музейників Півдня України

18 квітня в Одесі пройде серія презентацій та майстер-класів для музейних працівників Півдня України. У них візьмуть участь музейники з Одеси, Миколаєва та Херсона.

Про це пише odessa.ua.

Презентації проводяться в Одесі вперше з ініціативи Міжнародної Ради Музеїв України (ІСОМ).

Напередодні презентацій в одеській мерії пройшла прес-конференція, в якій взяла участь заступник начальника міського управління культури і туризму Людмила Крижалко і директор Муніципального музею приватних колекцій імені О. Блещунова, віце-президент Міжнародної Ради Музеїв України (ІСОМ) Світлана Остапова.

"Директор музею імені Блещунова Світлана Остапова увійшла до складу правління дуже впливової організації - Міжнародної Ради Музеїв України. З одного боку - це визнання заслуг і старань колективу цього музею, з іншого боку - це стимул для інших музеїв Одеси влитися в ряди престижної професійної спілки музейників. А це дасть можливість брати участь у конкурсах, боротися за гранти, і дуже серйозні гранти, суми яких можуть досягати півмільйона євро. І з третього боку - участь музеїв нашого міста у міжнародних презентаціях і майстер-класах ICОМ - це додаткову увагу в Одесі, до її минулого, сьогодення та майбутнього ", - підкреслила заступник начальника міського управління культури і туризму Людмила Крижалко.

"У нашій країні немає жодної діючої організації, яка б об'єднувала музейників України. Міжнародна Рада Музеїв (ІCОМ) - це єдина діюча організації, яка має чітко налагоджену структуру і план дій і на рік, і на перспективу. У рамках серії презентацій, які пройдуть в Одесі 18 квітня, музеї Півдня України отримують шанс і стимул для нового витка і роботи, і творчості. Одне з найважливіших завдань ІСОМ - це пропаганда "Кодексу музейної етики", прийнятий 27 років тому і є міжнародним документом, на який орієнтуються всі музейники світу. У цьому Кодексі враховані абсолютно всі питання, пов'язані з функціонуванням та життєдіяльністю музею, з етичними нормами співробітників, які працюють в музеї, з етичними нормами взаємозв'язків музеїв і співтовариств ", - зазначила директор Муніципального музею приватних колекцій імені О. Блещунова Світлана Остапова.

Серія презентацій та майстер-класів для співробітників музеїв Півдня України пройде 18 квітня з 11.00 до 17.00 ув Будинку прийомів Одеської облради за адресою: пров. Санаторний, 2.

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.