Спецпроект

Музей Американської кіноакадемії розробляє автор Центру Помпіду. ФОТО

До 2017 в Лос-Анджелесі з'явиться Музей Американської академії кіномистецтва. Новий Музей буде створений на базі вже існуючої забудови 30-х під назвою May Company building, що розташована на бульварі Wilshire.

Про це пише afisha.bigmir.net.

Проект розробив володар Прітцкерівської премії 1998 Ренцо Піано і архітектор Золтан Палі. На площі 27 тисяч квадратних метрів будуть розміщуватися виставкові простори, кінотеатри, навчальні центри. Планується, що в колекції музею будуть представлені роботи Лауреатів та номінантів Премії Оскар, більше 140 000 фільмів, 10 млн фотографій, 42000 оригінальних афіш, 10 000 робочих ескізів, реквізит, костюми, обладнання та технічні інновації і все, що здатне охарактеризувати історію розвитку кіноіндустрії.

Проект Ренцо Піано

Ренцо Піано - італійський архітектор, який разом з Річардом Роджерсом створив стиль хай-тек. Центральний його твір - Центр Помпіду в Парижі. У 80-х розробляв масштабні проекти реконструкції промислових зон Парижа, Мілана і Туріну. Спроектував Культурний центр імені Жан-Марі Тжібау в Нумеа (Нова Каледонія). Очолював проектування міжнародного аеропорту Кансай в Осаці (1994) і гігантського Музичного парку в Римі (2002), в 1997 р. спорудив будинок для амстердамського музею NEMO. У 1995 р. був удостоєний Імператорської премії, три роки потому Прітцкерівської премії.

Продюсер і мільярдер Девід Геффен вже перерахував 25 мільйони доларів на створення установи.

Теми

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.