Спецпроект

В Єгипті вводять нові платежі для туристів заради музею

Економічна криза в Єгипті призвела до того, що влада країни має намір просити у туристів по $1 за кожну ніч, проведену в країні фараонів. Зібрані кошти підуть на фінансування будівництва найбільшого музею в світі.

Про це пише rt.com.

Тепер всім туристам, які приїжджають в Єгипет і зупиняються в готелях, до рахунку буде доданий $1 за кожну добу. Ця сума не є податком або чайовими і платити її необов'язково.

Таким чином влада розраховує зібрати пожертви на будівництво Великого єгипетського музею. Якщо все піде за планом, то музей може відкритися в 2015 році.

Важка економічна криза, в якій перебуває країна, залишила без грошей музейні фонди. Саме від них залежало будівництво найбільшого музею в світі. За задумом єгиптян, музейний комплекс буде займати 100 тис. квадратних метрів, і в ньому розташується колекція старожитностей, які до цих пір знаходяться в сховищах по всій країні.

Будівництво почалося в березні 2012 року на плато Гіза в передмісті Каїра недалеко від єгипетських пірамід. Початковий бюджет проекту склав $ 800 млн. Ці гроші Єгипту надало японське агентство міжнародного співробітництва.

Нова міра туристичних пожертвувань була схвалена в Міністерстві туризму Єгипту. Гроші зможуть заплатити всі бажаючі підтримати проект будівництва музею. Максимальна сума, яку запропонують оплатити мандрівникам, складе $7. У міністерстві не сумніваються, що туристи підуть назустріч і будуть оплачувати новий рахунок.

Дивіться також інші матеріали за темою "Єгипет"

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.