Спецпроект

ДИРЕКТОРА ЗАПОВІДНИКА ПІДОЗРЮЮТЬ У ТОРГІВЛІ ЕКСПОНАТАМИ

Директор Переяслав-Хмельницького заповідника (Київщина) тимчасово відсторонений від виконання своїх обов’язків через підозру в торгівлі музейними експонатами.

Про це заявив міністр культури Леонід Новохатько, повідомляє Радіо Свобода.

За його словами, таке рішення ухвалили після виходу відповідного сюжету на одному з українських телеканалів.

"Я мав розмову з генеральним директором телеканалу, а також відправив до нього лист, у якому прошу за можливості надати Міністерству культури диск з висхідним матеріалом, щоб ми могли цей факт перевірити і відповідно зреагувати", – зауважив міністр.

Як відомо, у грудні 2012 року із заповідника звільнилося кілька робітників із 25-річним стажем, які зробили це на знак протесту проти "доведення до жахливого стану ряду унікальних пам’яток культурної спадщини".

У листопаді 2010 року колектив заповідника звинувачував новопризначеного директора Павла Довгошию у руйнуванні колекцій і зникненні експонатів. 

Національний історико-етнографічний заповідник "Переяслав" — один з найбільших заповідників України. До його складу входять території міста Переяслава-Хмельницького, його околиць та Переяслав-Хмельницького району, навколо яких визначені охоронні зони.

У його складі 371 нерухомих пам'яток історії й архітектури українського народу, 24 тематичних музеїв різних профілів: історичний, археологічні, літературні, етнографічні, технічні тощо.

Основний музейний фонд заповідника становить 170 848 одиниць зберігання. Серед них: унікальна археологічна колекція, колекція козацького періоду XVI-XVII ст. (1800 од.), колекції стародруків XVI-XVIII ст. (10 тис. од).

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.