Спецпроект

Джордж Лукас хоче відкрити музей сучасного мистецтва

Відомий режисер Джордж Лукас має намір відкрити музей сучасного мистецтва в Сан-Франциско (штат Каліфорнія). Серед функцій музею - присвята фентезійному жанру і демонстрація досягнень графічного дизайну.

Про це повідомляють podrobnosti.ua.

Творець "Зоряних воєн" у вівторок в інтерв'ю каналу CBS продемонстрував частину своєї колекції, шедеврами якої Лукас має намір поділитися з підростаючим поколінням.

"Це світ молодих людей, які мають бути натхненними", - зазначив Лукас. Він показав роботи своїх улюблених художників - Максфілда Перріша і Нормана Роквелла, якими надихався для створення своїх фільмів.

"Ідея полягає в тому, щоб надихнути підростаюче покоління на розширення масштабів всесвіту, - розповів він. - Мотивувати дітей за допомогою власної фантазії опинятися в будь-якої точки світу, робити все, що захочеться, досягати неймовірних висот, інших планет - за допомогою лишень олівця!".

За словами Лукаса, музей продемонструє досягнення сучасного графічного дизайну: "Музей стане присвятою жанру "фентезі" в сучасній культурі. Ми покажемо, як створюються дизайни інопланетного ландшафту, як народжуються дивовижні герої і їх костюми, а головне - що саме слугує відправною точкою для творця".

Колекція Джорджа Лукаса дозволить оновлювати експозицію кожні шість місяців протягом шести років.

Майбутнє відкриття музею Лукас назвав "новим розділом" у своєму житті. Вибір місця виставкового комплексу припав на Сан-Франциско невипадково. "Тут я живу, тут створені всі мої фільми і тут я вийшов на пенсію, саме час для відкриття музею", - сказав режисер.

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.