Спецпроект

Джордж Лукас хоче відкрити музей сучасного мистецтва

Відомий режисер Джордж Лукас має намір відкрити музей сучасного мистецтва в Сан-Франциско (штат Каліфорнія). Серед функцій музею - присвята фентезійному жанру і демонстрація досягнень графічного дизайну.

Про це повідомляють podrobnosti.ua.

Творець "Зоряних воєн" у вівторок в інтерв'ю каналу CBS продемонстрував частину своєї колекції, шедеврами якої Лукас має намір поділитися з підростаючим поколінням.

"Це світ молодих людей, які мають бути натхненними", - зазначив Лукас. Він показав роботи своїх улюблених художників - Максфілда Перріша і Нормана Роквелла, якими надихався для створення своїх фільмів.

"Ідея полягає в тому, щоб надихнути підростаюче покоління на розширення масштабів всесвіту, - розповів він. - Мотивувати дітей за допомогою власної фантазії опинятися в будь-якої точки світу, робити все, що захочеться, досягати неймовірних висот, інших планет - за допомогою лишень олівця!".

За словами Лукаса, музей продемонструє досягнення сучасного графічного дизайну: "Музей стане присвятою жанру "фентезі" в сучасній культурі. Ми покажемо, як створюються дизайни інопланетного ландшафту, як народжуються дивовижні герої і їх костюми, а головне - що саме слугує відправною точкою для творця".

Колекція Джорджа Лукаса дозволить оновлювати експозицію кожні шість місяців протягом шести років.

Майбутнє відкриття музею Лукас назвав "новим розділом" у своєму житті. Вибір місця виставкового комплексу припав на Сан-Франциско невипадково. "Тут я живу, тут створені всі мої фільми і тут я вийшов на пенсію, саме час для відкриття музею", - сказав режисер.

Теми

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.