НБУ випустив монету на честь Вернадського, обіцяє - Махна і Амосова. ФОТО

Про це повідомляє сайт НБУ.

Нацбанк презентував дві нові срібні монети. Одна присвячена 200-річчю від дня народження композитора Семена Гулака-Артемовського - оперного співака, актора, автора першої української опери "Запорожець за Дунаєм".

Головні герої "Запорожця..." Оксана й Андрій на тлі мечеті

Інша монета присвячена Володимиру Вернадському - одному з засновників і першому президентові Академії Наук України, природознавцю і філософу, засновникові біогеохімії.

Стилізована композиція з елементами, що відображають світосприйняття вченого: земна куля, кристалічна решітка кремнію, фігура людини та спалах світла за нею, який символізує зародження нового життя

Тираж обмежений: монет із зображенням Гулака-Артемовського - чотири тисячі, монет із Вернадським - п'ять тисяч.

Також цього року НБУ планує випустити ще 29 пам'ятних монет, поміж них великими тиражами - на честь 1025-річчя хрещення Русі, Нестора Махна і Бориса Грінченка, льотчика Нестерова і битви за Дніпро 1943 року.

Обіцяють також срібну монету на честь хірурга і філософа Миколи Амосова.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.