НБУ випустив монету на честь Вернадського, обіцяє - Махна і Амосова. ФОТО

Про це повідомляє сайт НБУ.

Нацбанк презентував дві нові срібні монети. Одна присвячена 200-річчю від дня народження композитора Семена Гулака-Артемовського - оперного співака, актора, автора першої української опери "Запорожець за Дунаєм".

Головні герої "Запорожця..." Оксана й Андрій на тлі мечеті

Інша монета присвячена Володимиру Вернадському - одному з засновників і першому президентові Академії Наук України, природознавцю і філософу, засновникові біогеохімії.

Стилізована композиція з елементами, що відображають світосприйняття вченого: земна куля, кристалічна решітка кремнію, фігура людини та спалах світла за нею, який символізує зародження нового життя

Тираж обмежений: монет із зображенням Гулака-Артемовського - чотири тисячі, монет із Вернадським - п'ять тисяч.

Також цього року НБУ планує випустити ще 29 пам'ятних монет, поміж них великими тиражами - на честь 1025-річчя хрещення Русі, Нестора Махна і Бориса Грінченка, льотчика Нестерова і битви за Дніпро 1943 року.

Обіцяють також срібну монету на честь хірурга і філософа Миколи Амосова.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.