В Охтирці відновили Леніна. ФОТО

В ніч на 12 березня в Охтирці Сумської області на порожній постамент встановили "нову скульптуру, віддалено схожу на Леніна".

Про це повідомляє Охтирський портал.

"Ступінь схожості нехай оцінюють історики та мистецтвознавці, але очевидно, що в цирку навколо пам'ятника оголосили другий акт, - коментують місцеві журналісти. - Обидві команди клоунів показали, що будуть робити, як їм хочеться, і думка громади, а також законність ані тих, ані інших не цікавить".

Очевидці повідомляють, що підготовчі роботи з відновлення пам'ятника почалися ще напередодні ввечері.

Фото: okhtyrka.net

Орендарі землі, на якій розташовано пам'ятник, уже написали скарги в прокуратуру.

 

До відновлення пам'ятника причетний Охтирський міський комітет Комуністичної партії, повідомляє сайт Сумського обкому КПУ.

"Пошкоджений пам'ятник Леніну має паспорт пам'ятника історії та культури, який склав в минулому головний архітектор Охтирки Михайло Новосельський, - зазначають комуністи. - Чітко вказана адреса установки - площа Леніна. Тому стояти він повинен там, де і стояв. Це позиція не тільки комуністів, але й багатьох отхирчан, чия молодість нерозривно пов'язана з цим місцем".

В часи УРСР збудований у 1950 році пам'ятник перебував на балансі Охтирської міськради

Як відомо, у лютому цього року більше 10 прихильників партії "Свобода" на чолі з нардепом Ігорем Мірошниченком зруйнували в Охтирці пам’ятник Володимиру Леніну.

6-7 березня невідомі особи завдали пошкоджень та руйнувань меморіалам героям національно-визвольних змагань Бандері та Шухевичу.

Всю хроніку плюндрування пам'ятників в Україні дивіться за темою "Вандалізм"

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.