Спецпроект

Музей мадам Тюссо чотири рази увічнив у воску Уїтні Х'юстон. ФОТО

У Нью-Йорку з'явилися відразу чотири воскових копії популярної виконавиці Уїтні Х'юстон. Всі фігури охоплюють різні періоди 30-річної кар'єри легендарної співачки.

Про це пише

Музей мадам Тюссо вперше за раз представить таку кількість копій одного артиста. Над створенням воскової Уїтні Х'юстон трудилися останній рік в Лондоні.

Чотири версії Уітні Х'юстон

Нью-Йорк залишить у себе фігуру, при виготовленні якої використовувалася фотосесія співачки до останнього студійного диску 2009 року. Інші копії розподілять по американським відділенням музею: версія 1991 вирушить до Вашингтона, Голлівуд отримає образ 1992 року з фільму "Охоронець" в Лас-Вегас буде передана Уїтні з кліпу 1988 року "I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)".

Теми

Створення дивізії «Галичина», як політичний проект та цивілізаційний вибір

Однією з найбільш контроверсійних сторінок українського національно-визвольного руху є історія дивізії військ СС «Галичина». Практично кожне згадування дивізії в науковій літературі чи публіцистиці, супроводжується розповсюдженням міфів та пропагандистських штампів.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.