Спецпроект

Жінка обмалювала маркером картину у філії Лувра. ФОТО

Поліція французького міста Ланс затримала в четвер 28-річну відвідувачку місцевого відділення Лувру, що зробила напис на полотні Ежена Делакруа "Свобода на барикадах".

Про це пише bfm.

Незадовго до закриття музею жінка дістала чорний маркер і почала писати на одній з найвідоміших картин, виставлених на експозиції, що недавно відкрилася.

Один з відвідувачів і охоронець залу зупинили порушницю і викликали поліцію.

Картина Делакруа "Свобода на барикадах"

Адміністрація музею висунула позов. Слідство з'ясовує мотиви вчинку жінки.

На щастя, за словами експертів, картину можна відновити.

"Це дуже поверхневий напис, нанесений на шар лаку. Її, мабуть, легко очистити", - сказала представниця музею.

Найближчим часом експерти визначать, чи вдасться музею відновити пошкоджений шедевр своїми силами або доведеться відправити картину зовнішнім фахівцям на реставрацію.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.