Спецпроект

Жінка обмалювала маркером картину у філії Лувра. ФОТО

Поліція французького міста Ланс затримала в четвер 28-річну відвідувачку місцевого відділення Лувру, що зробила напис на полотні Ежена Делакруа "Свобода на барикадах".

Про це пише bfm.

Незадовго до закриття музею жінка дістала чорний маркер і почала писати на одній з найвідоміших картин, виставлених на експозиції, що недавно відкрилася.

Один з відвідувачів і охоронець залу зупинили порушницю і викликали поліцію.

Картина Делакруа "Свобода на барикадах"

Адміністрація музею висунула позов. Слідство з'ясовує мотиви вчинку жінки.

На щастя, за словами експертів, картину можна відновити.

"Це дуже поверхневий напис, нанесений на шар лаку. Її, мабуть, легко очистити", - сказала представниця музею.

Найближчим часом експерти визначать, чи вдасться музею відновити пошкоджений шедевр своїми силами або доведеться відправити картину зовнішнім фахівцям на реставрацію.

Створення дивізії «Галичина», як політичний проект та цивілізаційний вибір

Однією з найбільш контроверсійних сторінок українського національно-визвольного руху є історія дивізії військ СС «Галичина». Практично кожне згадування дивізії в науковій літературі чи публіцистиці, супроводжується розповсюдженням міфів та пропагандистських штампів.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.