Спецпроект

Дніпропетровський історичний музей відреставрують

У 2013 році почнеться підготовка до ремонтних робіт в Дніпропетровському історичному музеї. Про це заявив голова облради Євген Удод. На поточний рік запланована розробка проекту реставрації фасаду та адміністративної будівлі музею.

Про це пише informator.dp.ua.

"У минулому році на забезпечення стабільної роботи музеїв регіону з обласного бюджету ми виділили понад 17 млн. грн. Така ж сума передбачена і на нинішній рік.", - підкреслив Євген Удод.

У минулому році на ремонт Дніпропетровського художнього музею з обласного бюджету виділено 2,3 млн. грн.

За ці кошти, за словами голови обласної ради, замінено електроосвітлення в експозиційному залі і розпочато ремонт фундаменту. У подальших планах - реконструкція котельні та ремонт фасаду.

Створення дивізії «Галичина», як політичний проект та цивілізаційний вибір

Однією з найбільш контроверсійних сторінок українського національно-визвольного руху є історія дивізії військ СС «Галичина». Практично кожне згадування дивізії в науковій літературі чи публіцистиці, супроводжується розповсюдженням міфів та пропагандистських штампів.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.