Спецпроект

Одеський музей морського флоту буде відновлювати автор винного фонтану. ФОТО

Розробка концепції відтворення Одеського музею Морського флоту доручено швейцарському дизайнерові Хуго Шеру - автору Центру вина в м. Шабо Білгород-Дністровського району Одеської області, і музею Російського Шампанського дому "Абрау-Дюрсо", - із залученням Міхаеля Цайфанга, представника німецької компанії molitor GmBH Berlin.

Про це пише misto.odessa.ua.

Фахівці мають великий досвід виконання подібних робіт.

Начальник облуправління охорони об'єктів культурної спадщини Наталія Штербуль зазначила, що обласна державна адміністрація спільно з представниками музею вже провела низку переговорів зі швейцарською та німецькою сторонами.

За словами Наталії Штербуль, наразі підготовлені попередні пропозиції щодо етапів і термінів виконання робіт, визначаються умови співпраці, визначено основний напрямок розробки концепції відтворення музею.

Після розробки концепції, документ буде представлений на громадські обговорення, під час яких жителі Одеського регіону зможуть висловити своє ставлення до представленого проекту з реконструкції музею.

Хуго Шер народився в 1952-му році в швейцарській Люцерні. Закінчив педагогічний коледж, школу дизайну і паризьку Академію де ла Гранд Шомьєр. Автор проектів будівлі адміністрації кантону Обвальден, винного готелю LOISIUM в Австрії, музею історії Люцерна, Центру вина в селі Шабо під Одесою, музею Російського Шампанського дому "Абрау-Дюрсо".

Хуго Шер

У 1995-му році одружився на українці Ірині Ткаченко, в 2005-му емігрував в Україну. Живе в Одесі.

Фонтан Діоніса в Шабо

Міхаель Цайфанг - співзасновник німецької компанії Molitor GmBH Berl, що займається дизайном, архітектурним проектуванням і організацією виставок і музейних експозицій. Компанія працювала над інтер'єрами та експозиціями музею міста Хамельн (того самого, де народилася легенда про щуролова), Німецького музею технологій, Комп'ютерного музею в Кілі, берлінських музеїв кіно і речей.

Музей кіно в Берліні

Ще в грудні стало відомо, що облдержадміністрація взяла на себе відновлення Одеського музею морського флоту. Ремонт згорілого музею обійдеться в 18 мільйонів гривень.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.