Спецпроект

Одеський музей морського флоту буде відновлювати автор винного фонтану. ФОТО

Розробка концепції відтворення Одеського музею Морського флоту доручено швейцарському дизайнерові Хуго Шеру - автору Центру вина в м. Шабо Білгород-Дністровського району Одеської області, і музею Російського Шампанського дому "Абрау-Дюрсо", - із залученням Міхаеля Цайфанга, представника німецької компанії molitor GmBH Berlin.

Про це пише misto.odessa.ua.

Фахівці мають великий досвід виконання подібних робіт.

Начальник облуправління охорони об'єктів культурної спадщини Наталія Штербуль зазначила, що обласна державна адміністрація спільно з представниками музею вже провела низку переговорів зі швейцарською та німецькою сторонами.

За словами Наталії Штербуль, наразі підготовлені попередні пропозиції щодо етапів і термінів виконання робіт, визначаються умови співпраці, визначено основний напрямок розробки концепції відтворення музею.

Після розробки концепції, документ буде представлений на громадські обговорення, під час яких жителі Одеського регіону зможуть висловити своє ставлення до представленого проекту з реконструкції музею.

Хуго Шер народився в 1952-му році в швейцарській Люцерні. Закінчив педагогічний коледж, школу дизайну і паризьку Академію де ла Гранд Шомьєр. Автор проектів будівлі адміністрації кантону Обвальден, винного готелю LOISIUM в Австрії, музею історії Люцерна, Центру вина в селі Шабо під Одесою, музею Російського Шампанського дому "Абрау-Дюрсо".

Хуго Шер

У 1995-му році одружився на українці Ірині Ткаченко, в 2005-му емігрував в Україну. Живе в Одесі.

Фонтан Діоніса в Шабо

Міхаель Цайфанг - співзасновник німецької компанії Molitor GmBH Berl, що займається дизайном, архітектурним проектуванням і організацією виставок і музейних експозицій. Компанія працювала над інтер'єрами та експозиціями музею міста Хамельн (того самого, де народилася легенда про щуролова), Німецького музею технологій, Комп'ютерного музею в Кілі, берлінських музеїв кіно і речей.

Музей кіно в Берліні

Ще в грудні стало відомо, що облдержадміністрація взяла на себе відновлення Одеського музею морського флоту. Ремонт згорілого музею обійдеться в 18 мільйонів гривень.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.