Спецпроект

Одеський музей морського флоту буде відновлювати автор винного фонтану. ФОТО

Розробка концепції відтворення Одеського музею Морського флоту доручено швейцарському дизайнерові Хуго Шеру - автору Центру вина в м. Шабо Білгород-Дністровського району Одеської області, і музею Російського Шампанського дому "Абрау-Дюрсо", - із залученням Міхаеля Цайфанга, представника німецької компанії molitor GmBH Berlin.

Про це пише misto.odessa.ua.

Фахівці мають великий досвід виконання подібних робіт.

Начальник облуправління охорони об'єктів культурної спадщини Наталія Штербуль зазначила, що обласна державна адміністрація спільно з представниками музею вже провела низку переговорів зі швейцарською та німецькою сторонами.

За словами Наталії Штербуль, наразі підготовлені попередні пропозиції щодо етапів і термінів виконання робіт, визначаються умови співпраці, визначено основний напрямок розробки концепції відтворення музею.

Після розробки концепції, документ буде представлений на громадські обговорення, під час яких жителі Одеського регіону зможуть висловити своє ставлення до представленого проекту з реконструкції музею.

Хуго Шер народився в 1952-му році в швейцарській Люцерні. Закінчив педагогічний коледж, школу дизайну і паризьку Академію де ла Гранд Шомьєр. Автор проектів будівлі адміністрації кантону Обвальден, винного готелю LOISIUM в Австрії, музею історії Люцерна, Центру вина в селі Шабо під Одесою, музею Російського Шампанського дому "Абрау-Дюрсо".

Хуго Шер

У 1995-му році одружився на українці Ірині Ткаченко, в 2005-му емігрував в Україну. Живе в Одесі.

Фонтан Діоніса в Шабо

Міхаель Цайфанг - співзасновник німецької компанії Molitor GmBH Berl, що займається дизайном, архітектурним проектуванням і організацією виставок і музейних експозицій. Компанія працювала над інтер'єрами та експозиціями музею міста Хамельн (того самого, де народилася легенда про щуролова), Німецького музею технологій, Комп'ютерного музею в Кілі, берлінських музеїв кіно і речей.

Музей кіно в Берліні

Ще в грудні стало відомо, що облдержадміністрація взяла на себе відновлення Одеського музею морського флоту. Ремонт згорілого музею обійдеться в 18 мільйонів гривень.

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.