Спецпроект

У Нью-Йорку відкриється Музей об'єднаних мистецтв

В американському Брукліні (район Нью-Йорка) з'явиться Музей об'єднаних мистецтв, де будуть виставлені роботи діячів культури з колишніх республік СРСР та інших країн світу. Про це розповів в неділю автор проекту - президент міжнародного мистецького об'єднання "Мистецтво натхнення" Володимир Андрєєв.

Про це повідомляє tvkultura.ru.

Він зазначив, що в США проживають близько 150 тисяч російськомовних художників, фотографів, письменників, які приїхали з республік колишнього Радянського Союзу. "З багатьма з них я дружу, і у нас народилася ідея створити музей, в якому можна було б залишити свою творчу спадщину ", - розповів Андрєєв.

За його словами, мова йде про "створення серйозного архіву, до нього могли б звертатися представники нових поколінь". При цьому художник підкреслив, що "музей буде об'єднувати різні культури, в тому числі і американську".

Андрєєв повідомив, що вже придбано земельну ділянку, де розташується музей, "є проект 6-поверхової будівлі і люди, готові вкласти кошти в його реалізацію". За словами автора ідеї, "будівництво почнеться в 2014 році, а завершиться в 2017, зараз йде процес створення колекції".

Значне місце в новому музеї буде відведено творам живопису. Проте, як уточнив Андрєєв, там будуть представлені і інші напрямки мистецтва. Зокрема, передбачається відкрити школу для молодих художників, музичну студію і концертний зал.

Теми

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.