Спецпроект

Франкфуртський музей подарує Йоко Оно виставку

Франкфуртський музей Ширн Кунстхалле (Schirn Kunsthalle) підготував масштабну виставку до 80-річчя Йоко Оно, зібравши в своїх стінах близько 200 робіт японської художниці за 60 років її творчості - фільми, інсталяції, малюнки, тексти та багато іншого.

Про це пише "Обозреватель".

Свій день народження Йоко Оно, яка ось вже багато років живе в Нью-Йорку, відзначить 18 лютого, а виставка на її честь у Франкфурті вже відкривається. З 15 лютого по 12 травня Half-a-Wind Show представить публіці все, чим знаменита Оно - починаючи з робіт, завдяки яким вона придбала широку популярність на початку 60-х (Instructions for Paintings, Cut Piece, Grapefruit), закінчуючи недавніми творами.

У музеї Ширн Кунстхалле можна буде побачити її перформанси, відеоінсталяції, роботи, присвячені миру у всьому світі, покійному чоловікові Джону Леннону, а також твори, що вплинули на розвиток концептуального мистецтва та на європейський рух авангардизму "Флюксус". До цього ретроспективу робіт Оно проводила лондонська галерея Serpentine - виставка To The Light там йшла все літо 2012 року.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.