Син Сталіна здався у нацистський полон, а не був захоплений - ЗМІ

Син Йосипа Сталіна здався німцям під час нацистського вторгнення в Радянський Союз в 1941 році, а не був захоплений у полон, як десятиліттями твердила кремлівська пропаганда після Другої світової війни.

Про це пише Independent, посилаючись на виявлені в російських архівах документи, повідомляє Ліга.

Відомо, що Сталін зневажав свого сина, Якова Джугашвілі, який, як вважається, покінчив із собою в 1943 році, кинувшись на електричну огорожу в німецькому концтаборі.

Свідоцтва зради нібито містяться в листі бригадного комісара Якова, Олексія Румянцева, в якому стверджується, що Джугашвілі, командир батареї, разом зі своїм спільником бігли після бомбардування їхньої батареї нацистами, надівши цивільний одяг.

Як пише німецький журнал Der Spiegel, який опублікував архівні знахідки, вони дійшли до озера і Джугашвілі сказав солдату продовжувати шлях, а сам захотів залишитися і перепочити. На думку журналу, це прагнення залишитися означає, що він здався.

Журнал також наводить німецький звіт про допит Джугашвілі, під час якого він піддавав різкій критиці Червону армію, називаючи її дії "дурними і ідіотськими". Він також дозволяв собі антисемітські висловлювання, - зазначає автор статті.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.